ÇatıBOR

Rutubet Yalıtımı

 

Rutubetsözcüğü havadaki su buharı anlamına gelir ve nem sözcüğü ile eş anlamlıdır. Ancak evlerde yaşam kalitesini düşüren, duvarlara, mobilyaya, giysilere ve hatta insan sağlığına zarar verecek kadar çok nemli ortamlar için ‘rutubet’ terimi daha sık kullanılır.

Su buharı canlıların (insan, hayvan, bitki) nefes alma ya da terlemesinden kaynaklanabileceği gibi duş, yemek yapma, çamaşır yıkama benzeri günlük aktivitelerimiz nedeniyle de oluşabilir. Yine de evlerde sorun olarak nitelendirilebilecek düzeyde rutubetin ana nedeni genellikle evin iyi yalıtılmamış olmasından kaynaklanır. Dışarıdaki yağmuru ya da farklı bir yerden gelen suyu çeken duvarlar evde daha fazla su buharı yani rutubetoluşmasına sebep olur. Bunun dışında kullanılan ısıtma kaynağının özelliklerine göre de ev içindeki ısı farklılıkları rutubet neden olabilir .

ÇatıBOR lifli ve gözenekli yapısı sayesinde nefes alır, terleme yapmaz. Evlerde ve Sanayi kuruluşlarındaki nem, rutubet ve damlamayı önler. Rutubet yalıtımı sağlar. Terlemeyi önler.

Bizi Arayın