ÇatıBOR

Çatı Yalıtımı

Binalarda ısı yalıtımı; mevsim şartlarına göre binayı ısıtmak veya soğutmak için sağlanan soğuk yada sıcak havanın dışarıya kaçmasını / girmesini önleyerek ısı ekonomisi ve ısıl konfor sağlamak amacıyla yapılır. Yapılardaki en önemli yalıtım;  Çatı Yalıtımı & Çatı İzolasyonu dur

En iyi çatı izolasyonu hangisi

Çatı yalıtımı konusunda tercih edebileceğiniz bir çok malzeme bulunmaktadır. Ancak söz konusu sadece yalıtım değildir. En başta güvenlik olmak üzere yalıtım malzemesinin ömrü ve maliyetide en önemli unsurlar arasındadır.

Ateşe dayanıklı yalıtım malzemesi Uzun ömürlü yalıtım malzemesi ve Ekonomik yalıtım malzemesi  gibi özellikleri taşıdığı için biz bor izolasyonu & bor yalıtımı önermekteyiz.

Bor ile Çatı Yalıtımı ​& Çatı İzolasyonu

Çatı Yalıtımı Çatı İzolasyonu

Kullandığımız binalar, kışın büyük ısı kayıplarına, yazın ise büyük ısı kazançlarına maruz kalmaktadır. Gerek müteahhitler, gerekse konut kullanıcıları genelde bu olayı göz ardı etmekte, binanın sadece estetik ve güzel görünüşüne ağırlık vermektedirler. Durum böyle olunca, özellikle bina inşaatı esnasında uygun olmayan yapı malzemeleri seçimi ve yapılmayan basit uygulamalar ile binanın kullanım ömrü süresince, hem konut sahiplerine hem de daha fazla enerji tüketimi ile çevre üzerine olan olumsuzluklar artarak devam etmektedir.

Bir yapıda en önemli yalıtım, çatı yalıtımı, çatı izolasyonudur. Kışın ısıttığımız ortamda sıcaklık yükselir eğer iyi bir çatı yalıtımı yok ise mevcut ısı kaçar. Yazında güneş dik açı ile binamıza çatıdan girer, eğer iyi bir çatı izolasyonu yok ise yapımız ısınır.

Çatıbor, camyünü, taşyünü gibi şilte halinde bir ürün olmadığı için tüm ara boşlukları doldurur ve ısı köprüsü oluşturmaz. Poliüretan köpük gibi kimyasal içermez, bu sebepten dolayı zamanla bozulmaz.

İçeriğindeki bor bileşenleri sayesinde, yangın yalıtımı ve böcek yalıtımı sağlar. Lifli yapısı sayesinde, ses yalıtımı sağlar.

Neden Çatı Yalıtımı Yaptırmalıyız?

Neden Çatı Yalıtımı Yaptırmalıyız?

Çatı yalıtımı yapılarınızın en üst bölümünde en başta olmak üzere ısı, yangın, ses ve su yalıtımı oluşturmak amacıyla yaptırılır.. Çok fazla  değişik özellikleri ve amaçları bulunan, farklı yalıtım faydaları sunmakta olan yalıtım malzemeleri kullanılır, fiyat konusuna değinecek olursak kullanılan hammedde ve üretiminin zorluğuna göre değişmektedir.

Çatı Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

 
 • Bitüm esaslı Onduline levhalar 
 • Kiremit altı su yalıtım membranları
 • Boyalı galvaniz/aluminyum trapez levhalar
 • Pvc/tpo termoplastik esaslı membranlar
 • Isı yalıtımlı Sandviç Paneller
 • Tek ve çift kompenantlı sürme su yalıtımları
 • Çatı kaplama altı zemin OSB levhalar.
 
Evleriniz için izolasyon söz konusu olduğunda su için çatı ve temel, ısı için çatı en önemli alanların başında gelmektedir. En uygun malzemeler ile kaliteli bir işçilik ile uygulanan bir çatı izolasyonu, ısı kaybınızı engelleyecek, aynı zamanda su için yalıtım sağlayarak uygulananan yapıya geleceğe yönelik ekonomik bir fayda sağlayacaktır.
 

Çatıbor Bor Yalıtım & İzolasyon Fiyatları (m2 fiyatları)

Çatı yalıtım fiyatları tabiki en önemli sorulardan birisidir. Çatı izolasyon fiyatını belirleyen birden çok unsur olduğu için bor izolasyonu fiyatı konusunda bilgi almanın en doğru yolu bizimle iletişime geçmektir.

Çatı Yalıtımı Yaptıranların Yorumları

Öyleki araştırma yaptığınıza göre çatı bor yalıtımı yaptıranların yorumları merak ediyorsunuzdur. Müşterilerimizin çatı bor izolasyonu hakkındaki yorumlarını işletmemizin google profilinden okuyabilirsiniz.

Bor İzolasyon Malzemesi Avantajları

 1. Isı ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağladığı için ekonomik yalıtım malzemesidir.
 2. Mikroorganizmalara karşı etkilidir. Haşeratı uzaklaştıran yalıtım malzemesidir
 3. %70 varan yakıt tasarrufu sağlar. Isı izolasyonu sağlayan yalıtım malzemesidir.
 4. Bor bileşikleri sayesinde yangın geciktirir. Yangını önleyebilen yalıtım malzemesidir.
 5. Yangın anında duman oluşturmaz, damlama yapmaz. Yangına karşı dayanıklı yalıtım malzemesidir.
 6. Tamamen doğaldır, kimyasal ve kansorejen içermez. Doğal yalıtım malzemesidir. İnsan sağlığına zararsız yalıtım malzemesidir.
 7. Gürültüyü, çınlamayı ve yankıyı önler. Ses geçirmeyen, ses izolasyonu sağlayan yalıtım malzemesidir.
 8. Toz,sıcak,soğuk ve sudan etkilenmez. Uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlam yalıtım malzemesidir.
 9. Her türlü yüzeye uygulanabilen yalıtım malzemesidir. 
WHATSAPP
Bizi Arayın