Poliüretan Köpük ile borlu yalıtım arasındaki farklar nelerdir?

     Borlu yalıtım ÇatıBor ile poliüretan köpük arasındaki tek benzerlik uygulama şekli denebilir.Haricen içerik ve avantaj bakımından çok farklı ürünlerdir.

       Borlu yalıtım selüloz esaslı bor katkılı doğal bir üründür petrol türevi ve zararlı kimyasal içermez,bu sebeple zamanla bozulmaz ve sağlığa zararsızdır.İçeriğindeki bor bileşenleri sayesinde alev almaz ve böceklenme yapmaz.Selüloz yünü ise çok iyi bi ısı ve ses yalıtımı sağlar,gözenekli yapısı sayesinde nefes alır terleme ve rutubeti önler.Borlu yalıtım ıslansa dahi bünyesinde suyu barındırmaz,kısa bi süre içinde buhar olarak dışarıya atar.

      Kullanım alanı olarak geniş bir alana hitap eder.Konutlar,sanayi tesisleri.ahşağ yapılar,bodrum tavanlar,sac ve eternit tavanlar olmak üzere tüm yüzeylere uygundur.

         Poliüretan, karbamat bağlantıları ile birleştirilen organik üniteler zincirinden oluşan bir polimerdir. Esnek ve esnemeyen köpükler, dayanıklı elastomerler ve yüksek performanslı yapıştırıcılar, sentetik fiberler, contalar, prezervatifler, halıların alt kısmı ve sert plastik yapımında kullanılırlar.

            

       

Isı Yalıtım Malzemesi Nedir? Püskürtme Yalıtım

WHATSAPP
Bizi Arayın