ÇatıBor mu? Cam Yünü mü?

ÇatıBOR Nedir?


Selüloz ve Bor Maddesinin birleşmesinden doğan, mükemmel uyumu yakalayan ve bunu Yalıtım ile birleştirebilen, Türkiye'nin borlu yalıtım konusunda rakipsiz firmasıdır.
ÇatıBor özel Püskürtme araçlarıyla her yüzeye rahatça uygulanabilir. Tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, kullandığınız ürünün performansının artmasına ve daha uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlar.

Avantajları Nelerdir?

Isı ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağladığı için > EKONOMİKTİR

Mikroorganizmalara karşı etkilidir. > HAŞERAT BARINDIRMAZ
%70 varan yakıt tasarrufu sağlar. > SICAKTAN / SOĞUKTAN KORUR
Bor bileşikleri sayesinde yangın geciktirir. > YANGINA KARŞI GÜVENLİDİR
Yangın anında duman oluşturmaz, damlama yapmaz. > YANGIN ÖNLEYİCİDİR
Tamamen doğaldır, kimyasal ve kansorejen içermez. > SAĞLIĞA ZARARSIZDIR
Gürültüyü, çınlamayı ve yankıyı önler. > SES İZOLASYONCUDUR
Toz,sıcak,soğuk ve sudan etkilenmez. > UZUN ÖMÜRLÜDÜR
Her türlü yüzeye uygulanabilir. > YÜZEY SEÇMEZ

Camyünü Nedir?

Cam elyafı ile çalışırken iş güvenliği önlemlerinin arttırılarak alınması gerekmektedir. Dünya üzerinde yaygın olarak cam yününün kanserojen olmadığı yönünde bir kanı bulunsa da örneğin Kaliforniya eyaletinde içerdiği bağlayıcılar nedeniyle kanserojen olarak sınıflandırılmaktadır. Cam yünü üzerindeki olumsuz yaklaşımların temelinde kanserojen olduğu bilinen asbeste olan fiziksel benzerliği ve çalışma sırasında gözlerin, cildin ve solununum yollarının tahrişi gibi problemlere neden olması yatmaktadır. Ayrıca cam liflerinin deriyi mekanik olarak kazıması, dermatit olarak bilinen rahatsızlıklara neden olur. Cam elyafı nedeniyle oluşan tehlikeler imalat sırasında kullanılan kimyasallardan kaynaklanmaktadır.

Kobalt bileşikleri, alerjik dermatit veya astıma benzer rahatsızlıklara neden olabilir. Aseton ise merkezi sinir sistemini uyuşturan bir maddedir. Ayrıca bağlayıcı olarak bulunan formaldehit de deriden temas veya soluma yoluyla sağlığa ciddi zararlar verebilmektedir. Üreticiler söz konusu bağlayıcıların yaklaşık 200°C'da buharlaştığını, ilk ısıtma sırasında oluşan kokunun ortamın havalandırılmasıyla giderilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

Cam yünü üzerinde gezilmeyen çatı araları, ve su ile teması olmayan yüzeylerin yalıtımında kullanılır.  

 

 

ÇatıBor Mu? Taş Yünü mü? ÇatıBor mu? Poliüretan Köpük mü?

WHATSAPP
Bizi Arayın